MT 2015 – Ziya Alper Güncü Sohbet Toplantısı

abank_kariyer_alper_güncüMT 2015 sürecindeki etkinlikler kapsamında 14/10 Çarşamba Günü, 2010 yılı MT’lerimizden, Kredi Tahsis Grubu  – Özellikli Krediler Analiz ve Takip Müdürümüz Ziya Alper Güncü ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Alper Bey, eğitim hayatından başlayarak, Alternatif Bank’daki MT sürecine başlayana kadarki süreçte, zaman zaman kendi seçimleri zaman zaman da hayatın kendisine getirdikleri ile yaşadığı deneyimlerini, sonrasında da Alternatif Bank’ta 5 yıl içerisinde MT’likten Müdürlük seviyesine taşıdığı deneyimlerini aktardı. Bu anlamlı ve hepimizin kendimize bir şeyler katabileceği sohbetten sizlerin de faydalanabileceği bir kaç anahtar nokta çıkardık;

  • Katıldığınız her eğitimi, konusu ne olursa olsun, sanki hiç bilmediğiniz bir konuymuş gibi dinleyin. Önceden bildiğiniz bir konu da olsa bu bakış açısı ile kendinize katacak yeni şeyler mutlaka bulacaksınız.
  • Çalıştığınız alan ve konu ne olursa olsun tespitlerinizi ve yorumlarınızı paylaşmaktan, kendinizi ifade etmekten çekinmeyin, farklılık yaratın.
  • Çalışma arkadaşlarınıza ve yöneticilerinize soru sormaktan hiçbir zaman çekinmeyin.
  • İş yaşamında şans faktörünün önemli olduğunu, fakat emek sarf etmenin olmazsa olmaz olduğunu, yaşadığınız/yaşayacağınız başarıların hiçbir zaman size bahşedilmiş lütuflar olmadığını, bunun için çok çalışmanız gerektiğini unutmayın.

abank_kariyer_mt_2015

Etiketlendi:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: