KAP Etkinliği – Detaylar

Geçtiğimiz hafta duyurusunu gerçekleştirdiğimiz Anadolu Grubu K.A.P. (Kariyerini Anadolu Grubu’nda Planla) aktiviteleri kapsamında, 4 Mayıs Çarşamba Günü İTÜ Maçka Kampüsü’nde gerçekleştirilen etkinliğe katılım göstererek öğrencilerle bir araya geldik.

BRK_0363

Bana Sor:

Bu etkinliği diğer kariyer günü etkinliklerinden ayıran en belirgin başlık belki de “Bana Sor” uygulamasıydı. Yine aynı gün etkinliğe katılım sağlayan şirketlerimizden, İTÜ ve muadili üniversitelerimizden mezun olmuş çalışma arkadaşlarımız ekinlik alanında kendilerine sorular sormak isteyen öğrencilerle karşılıklı sohbet ettiler.

Panel:

Genel Müdürümüz Sn. Müge Öner, Alternatif Lease Genel Müdürü Sn. Pelin Lokmanhekim ve Anadolu Grubu bünyesindeki diğer şirketlerden üst düzey yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirilen panelde, şirketler olarak kendimizi daha yakından tanıtma imkanı yakaladık ve öğrencilerin kariyer süreçleri ile ilgili sorularını yanıtladık. Öğrenciler aynı zamanda üst düzey yöneticilerimizin kariyer adımları ile ilgili de detaylı bilgi edinme şansına sahip oldular.

GRL_2496ve son olarak bu güzel günün ardından yeni mezun olacak / olan arkadaşlarımız ile paylaşabileceğimiz bir kaç ipucu;

  • Okuldan mezun olunan not ortalamasından çok, okul yaşamı boyunca kişinin katılım gösterdiği / yönettiği kulüpler, aktiviteler ve etkinlikler ön plana çıkmakta.
  • Kişinin sahip olduğu hobiler ve bu hobileri ne kadar aktif olarak yaptığı önemli.
  • Yukarıdaki iki madde ile ilişkili ve belki de onların bir sonucu olarak sahip olunan insan network’ü / çevre ön plana çıkıyor. Geniş bir çevre ve geliştirilmiş ilişkiler ile kariyer yolunda daha sağlam adımlarla ilerlenebilir.
  • Özellikle iş hayatına yeni başlanan dönemde sabırlı olmak ve sebat etmek en önemli iki faktör.
  • Sevdiğin işi yapmak = BAŞARI!

Etiketlendi:, , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: