Hazine Grubu

Organizasyon Şemamız

hazine_grubu_organizasyon_semasi

Hazine Grubu; “Aktif Pasif”, “Alım Satım”, “Hazine Pazarlama” ve “Ekonomik Araştırmalar” bölümlerinden oluşmaktadır. Ekibimiz Levet Güven yönetiminde toplam 15 kişiden oluşmaktadır.

Aktif Pasif

Aktif Pasif Yönetim Bölümümüz toplam 3 kişiden oluşmaktadır.Banka bilançosundaki faiz  ve likidite riskinin yönetimi için gerekli aksiyonları almak başlıca sorumlulukları arasındadır. Bahsedilen aksiyonlar temel olarak mevduat ve kredi fiyatlamasına baz oluşturacak maliyet eğrilerini oluşturmak, banka adına tahvil/bono, eurobond, para piyasaları ve borçlanma/plasman amaçlı, depo, kredi, swap ve faiz bazlı türev piyasalarında işlem yapmaktır. Bunun dışında likidite ve faiz riskine ilişkin raporların hazırlanması ve takibi, yasal ve kurum içi likidite rasyolarının takibi ve uyumu, merkez bankası nezdinde tutulması gereken zorunlu karşılıkların takibi ve yönetilmesi, tüm para birimlerinde nakit akışınını zamanlı bir şekilde gerçekleştirilmesi de bölümün görevlerindendir.

Alım Satım

Alım Satım Bölümü  sabit getirili menkul kıymetler, döviz ve türev ürünler masası olmak üzere üç alt birimden ve toplam 4 kişiden oluşmaktadır. Trading desk adına, tahvil-bono, döviz piyasaları ve türev araçlar piyasalarında limitler dahilinde kar amaçlı alım-satım yapmak, Banka’nın yabancı para cinsinden bilanço pozisyonunun yönetilmesine katkıda bulunmak, bankamız müşterilerine Hazine Pazarlama bölümü aracılığıyla rekabetçi fiyatlar vermek, ayrıca tüm türev ürünler için müşterilerin riskten korunma amaçlı ihtiyaçlarını yerine getirmek amacıyla rekabetçi bir fiyatlama ile özel çözümler sağlamak bölümün sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Hazine Pazarlama

Hazine Pazarlama Bölümü toplam 6 kişilik bir ekipten oluşmaktadır. Bölümümüz, TMU birimi ile doğrudan temasa geçen müşterilere ve Alternatif Bank şubelerine fiyatlama konusunda hizmet vermektedir. Müşteri ihtiyaçlarına göre finansal risklere karşı korunma sağlayacak finansal ürünlerin oluşturulması için çalışmalar gerçekleştirmek, finansal ürün tanıtımı ve pazarlaması yapmak TMU bölümü tarafından gerçekleştirilmektedir. Spot /vadeli döviz fiyatlaması, opsiyon fiyatlamaları, sabit getirili menkul kıymet fiyatlamaları konularında faaliyet gösterilmektedir. Şubelerin ve müşterilerin talepleri doğrultusunda müşteri ziyaretleri düzenlenmektedir.

Ekonomik Araştırmalar

Ekonomik Araştırmalar Birimi, ekonomik görünüm, piyasalardaki gelişmeler, bankacılık sektörü gerçekleşmeleri ve risklerle ilgili düzenli raporlarıyla Hazine Birimi’ne, Banka Üst Yönetimi’ne ve müşterilerine düzenli olarak bilgi sağlamaktadır. Ek olarak, şubeler ve Pazarlama ekibiyle Pazartesi ve Perşembe sabahları ekonomik ve piyasa gelişmeleri ve beklentilerin paylaşıldığı bir konferans görüşmesi yapılmaktadır. Ayrıca Hazine Pazarlama Bölümünün ve iş kollarının pazarlama faaliyetleri kapsamında müşteri ziyaretleri ve raporlama yapılmaktadır.

Etiketlendi:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: