Teftiş Kurulu Başkanlığı

Organizasyon Şemamız

Teftiş Kurulu Başkanlığı; “Bilgi Teknolojileri Denetimi” ve “Bankacılık İştirakler Denetimi” bölümlerinden oluşmaktadır. Ekibimiz Mutlu Çalışkan yönetiminde toplam 17 kişiden oluşmaktadır.

Bilgi Teknolojileri Denetimi

Bilgi Teknolojileri Denetimi Bölümü toplam 2 kişiden oluşmaktadır. Yönetim Beyanı kapsamındaki COBIT denetimlerinin gerçekleştirilmesi, yıllık denetim planı kapsamında Bilgi Teknolojileri denetimlerinin gerçekleştirilmesi, Bağımsız Bilgi Sistemleri Denetimlerinin ve Sızma Testlerinin koordinasyonunun sağlanması, bağımsız denetimlerde tespit edilen bulgular hakkında BDDK’nın bilgilendirilmesi ve aksiyon planları hakkında BDDK ile iletişimin sağlanması bölümün faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Bankacılık İştirakler Denetimi

Bankacılık İştirakler Denetimi Bölümü toplam 13 kişilik bir ekipten oluşmaktadır. Bankanın Genel Müdürlük Bölümleri ve Şubeleri ile İştiraklerinin faaliyetlerinin banka politikaları ve prosedürleri ile yasal mevzuata uygunluğunun uluslararası standartlara göre denetlenmesi, iş süreçlerinin etkinlik ve yeterliliğinin risk odaklı bakış açısıyla değerlendirilmesi Bölümün temel faaliyetleridir. Bununla birlikte,  inceleme ve soruşturma faaliyetlerini de yürütmektedir.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: