Operasyon Grubu

 

Operasyon Grubu; “Merkezi Operasyon”, “Hazine Operasyon”, “İnşaat  Emlak”, “Organizasyon” ve “İdari İşler” bölümlerinden oluşmaktadır. Genel Müdürlük Ekibimiz toplam 99 kişiden oluşmaktadır.

Merkezi Operasyon:

  • Krediler Operasyonları/Özellikli Kredi Operasyonları :

Kredi Operasyonları Birimi 18 kişilik ekipten oluşmaktadır. Bireysel, Ticari ve Kurumsal  Kredi Kullandırım, İhracat ve Eximbank Kredi Kullandırım ve Taahhüt Kapama işlemleri, Teminat Mektubu İşlemleri, Teminat ve Sözleşme İşlemleri, Müşteri Forward, Opsiyon, Swap, Swaplı Mevduat Türev İşlemleri, Kanuni Takip İhtarname Gönderimi, Bilirkişi, Mahkeme ve Avukat Talepleri, İpotek Fek Talepleri Bankamız politika, prosedür ve yasal düzenlemelere uygun olarak birimimiz sorumluluğunda gerçekleştirilmektedir.

Operasyonel işlemleri gerçekleştirirken uygulamaların standart hale getirilmesini, verimliliğin arttırılmasını, pozitif/çözüm odaklı yaklaşım ve iç müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz. Bunların yanı sıra  risk kontrol noktalarının tespit edilmesi ve gereken önlemlerin alınması yönünde aksiyonlar almaktayız.

  • Cari İşlemler Operasyonları :

Birimimiz, toplam 13 kişiden oluşmaktadır. Müşterilerimizin toplu ödeme işlemleri (EFT, Havale),  Bankamız ile anlaşması olan Şirketlerin veya Kurumların DBS, Fatura tahsilatı işlemlerini sonuçlandırmak, Vergi ve SGK tahsilat işlemlerinin sonuçlandırılması ve Kurumlara Bakiye Devirlerinin yapılması, Bankamız müşterilerine ait Haciz ve Araştırma süreçlerinin sonuçlandırılması ilgili Bölümlere ve Şubelerimize raporlanması ve sonuçların GİB ile günlük olarak paylaşılması.

Bankamız TL – YP çeklerinin Takas işlemlerinin günlük olarak sonuçlandırılması ve BTOM ile paylaşılması. İade edilen, karşılıksız ve vadeleri ertelenen çeklerin süreçlerinin proses edilmesi, Şubelerimizin Çek Karne taleplerini matbaaya ileterek zamanında Şubelerimizde olmasını sağlanması.

  • Dış Ticaret Operasyonları:

Dış Ticaret Operasyonları Birimi’nin üstün hizmet anlayışıyla çalışan ekibi;  4 CDCS-Certified Documentary Credit Specialist,  1 CITF-Certificate in International Trade and Finance sertifikalı, dış ticarette uzmanlığını uluslararası alanda kanıtlamış toplam 11 kişiden oluşuyor.  Çalışanların sahip olduğu deneyim ve birikimin yanı sıra güler yüz, çözüm odaklılık, hızlı aksiyon ve etkin iletişim ile müşteri memnuniyeti yaratarak bankamız ile aynı hedefler doğrultusunda tüm dış ticaret işlemleri gerçekleştirmektedir.

  • Operasyon Koordinasyon:

Operasyon Koordinasyon Birimi 53 şubede görev yapan 148 Şube Operasyon personeli ile doğrudan bağlantılı ve koordineli çalışan 5 kişilik uzman bir ekipten oluşmaktadır. Operasyon Koordinasyon Biriminin amacı, tüm İş Birimleri ile birlikte Şube ve Merkezi Operasyonda yeni süreçlerin güvenli ve verimli bir biçimde tasarlanması, mevcut süreçlerin sürekli iyileştirilerek işlem hızının artırılması ve sonucunda iç ve dış müşteri memnuniyetinin yaratılmasıdır.

Hazine Operasyon

Hazine TP Operasyon Birimi, Hazine YP Operasyon Birimi, Hazine Middle Office Birimi ve Özellikli İşlemler ve Menkul Kıymetler Operasyon Birimi olmak üzere 4 ana birimden oluşmaktadır. Mevzuatsal ve operasyonel süreçler etkin ve verimli şekilde uzman insan kaynağı ile yürütülmektedir.

Temel hedefimiz iç ve dış müşterilerimize  ‘standart, hatasız ve hızlı hizmet’ sağlamaktır. Hedefimize ulaşmak için süreçlerimiz sürekli olarak gözden geçirilerek gerekli iyileştirmeler yapılmaktadır.

İnşaat Emlak:

  • Gayrimenkul ve Ekspertiz Satış:

Birimimiz, toplam 3 kişiden oluşmaktadır. Bankamızca verilecek kredilerin teminatını oluşturacak taşınmaz, gemi, makine gibi menkul ve gayrimenkullerin değerleme işlemlerinin koordinasyonunu sağlamak ve destek hizmeti alınan değerleme firmaları ile ilişkileri düzenlemektedir. Hazırlanan değerleme raporlarının, Uluslararası Değerleme Standartları ile BDDK’nın değerleme hizmeti alımına yönelik yönetmeliğine uygunluğunun kontrolünden ve bankamızca teminata alınmasına engel/risk teşkil edebilecek hususlarda ilgili tahsis/şube/diğer bölümlerin bilgilendirilmesinden sorumludur. Ayrıca, Bankamız aktiflerine alınmış olan gayrimenkullerin satış işlemleri de birimimizce yürütülmektedir. Aynı şekilde aktife alınacak taşıtların satış sürecine dair çalışmalarımız da sürmektedir.

  • İnşaat Emlak:

Birimimiz, toplam 5 kişiden oluşmaktadır.

Genel Müdürlük ve Şube Binaları inşaat, tadilat ve dekorasyon işlerinin yapılmasından sorumludur.  Şube lokalin kiralamalarında aday lokallerin belirlenmesi, mal sahipleri ile pazarlıkların olgunlaştırılması, sürecin kira kontratı imzalanması aşamasına getirilmesi de görevler arasındadır.

Organizasyon :

Organizasyon Bölümü toplam 4 kişilik ekipten oluşmaktadır. Bölümümüz sorumluluğunda, Kurum İçi Doküman Yönetimi, Organizasyonel Değişikliklerin Yönetimi, Müşteri Bildirim Sistemi Yönetimi Ve Süreç Çalışmaları yapılmaktadır. Bankamız süreçlerinin analiz edilmesi, analiz sonuçlarının değerlendirilmesi, süreçte gelişime açık alanların tespiti ile Bankamızın süreçlerini iyileştirerek verimliliği arttırıcı faaliyetlerde bulunur.

İdari İşler:

İdari işler Bölümü olarak 26 sayıdaki personelimizle, aşağıdaki birim başlıklarında Bankamız iç müşteri destek hizmetlerini yürütmekteyiz. Bu hizmetler, genel olarak idari işler (matbua, kırtasiye, resmi kurum işlemleri, kurye, kargo, servis, yemek vs.), muhaberat, fiziki güvenlik, para nakil hizmetleri, santral, arşiv hizmetleri, destek hizmetleri (çay, temizlik, şoförlük vs.) olarak sayılabilir. Bu görevler dışında, Bankanın 6 ayrı satın alma grubundan birisi olarak, kendi hizmet alanlarımız içindeki satın alma işlemleri de Bölümümüz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: