Yapılandırma, Yasal Takip

Yapılandırma ve Yasal Takip Grubu; “Bireysel&KOBİ Tahsilat”, “Yasal Takip” , “Kurumsal Krediler Yapılandırma”, “Ticari, KOBİ Yapıalndırma” ve “İstihbarat” bölümlerinden oluşmaktadır. Genel Müdürlük Ekibimiz toplam 57 kişiden oluşmaktadır.

Bireysel&KOBİ Tahsilat:

Sorunlu hale gelmiş, Bireysel krediler ile 50 bin TL’ye kadar anapara borcu olan Kobi Müşterilerin yönetilmesinden sorumludur. Ayrıca bankanın Sorunlu krediler Yönetim Sisteminin geliştirilmesi ve yönlendirilmesi de ilgili bölüm tarafından yapılmaktadır. Bölüm 6 kişiden oluşmaktadır.

Yasal Takip:

İdari yollardan tahsilatı mümkün olmayan ve Yasal Takip süreci başlatılan Müşterilerden  sorumludur. Tahsilat sürecinde gereken dava ve icra takipleri ile teminatların likidite edilmesi, tasfiye protokollerinin oluşturulması öncelikli görevleridir. Bölümde 17 kişi çalışmaktadır.

Kurumsal Krediler Yapılandırma:

2.5 mio TL anapara riski olan sorunlu hale gelmiş, yada tasfiye kararı verilmiş Ticari ve Kurumsal müşterilerin tasfiye sürecini (İdari ve yasal süreçler dahil) yönetirler. Bölüm 8 kişiden oluşmaktadır.

Ticari, KOBİ Yapıalndırma:

50 bin TL ile 2.5 mio TL arası anapara riski olan sorunu hale gelmiş, yada tasfiye kararı verilmiş Ticari ve Kobi Müşterilerin tasfiye sürecini (idari ve yasal süreçler dahil) yönetirler. Bölüm 16’sı İstanbul Genel Müdürlükte 6’sı Ankara, İzmir ve Antalya’da bulunan 21 kişiden oluşmaktadır.

İstihbarat:

Kredi Teklifi yapılan firmaların istihbarat çalışmaları, kredi teminatını oluşturan çek ve G.Menkulllerin tetkikleri …vb konularda faaliyet göstermektedirler. Bölümde 4 kişi çalışmaktadır.

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: